Elhunyt Tatár Eszter, a magyar színházművészet kiemelkedő alakja, közölte a Nemzeti Színház. A rendező, aki 1932. április 10-én született Budapesten, hosszú és sikeres pályafutást tudhatott maga mögött. 1950 és 1954 között a Színház- és Filmművészeti Főiskola rendező szakán tanult, majd pályája kezdetén a Pécsi Nemzeti Színháznál és a győri Kisfaludy Színházban dolgozott. 1962-től a Nemzeti Színház művésze volt, emellett több színházban, például a Madách Színházban és a Turay Ida Színházban is tevékenykedett.
Tatár Eszter pályafutása alatt számos elismerést kapott, többek között a Farkas-Ratkó-díjat 1973-ban, a Jászai Mari-díjat 1989-ben, valamint a Magyar Köztársasági Bronz Érdemkeresztet 2006-ban. 2022-ben elnyerte az MMA Színházművészeti Tagozatának Díját is. Az évtizedek során nemcsak rendezőként, hanem műfordítóként és színészként is hozzájárult a magyar színházi élethez. Kiemelték, hogy ő volt az egyik olyan ritka színházi személyiség, akitől mindenki tanulhatott, hiszen tanítása és szakmai hozzáállása valóban példaértékű volt.
Nemcsak a színészek, hanem a színházi háttéremberek is példaképként tekintették rá. A Turay Ida Színházban még életében bérletet neveztek el róla, amit megtiszteltetésnek tartott - számolt be a szomorú hírről a Librarius.