Vance szerint aggályos a Vatikán bevándorlási álláspontja
J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke kedden ismét bírálta XIV. Leó pápát, miután a katolikus egyházfő több alkalommal is kifogásolta Donald Trump bevándorláspolitikáját. A Reuters tudósítása szerint Vance a Fox News műsorában úgy fogalmazott, hogy a Vatikán bevándorlással kapcsolatos üzeneteinek egy része „aggasztó”, és azokkal nem tud azonosulni.
A katolikus vallású alelnök ugyanakkor azt mondta, nyitott a párbeszédre azokkal az egyházi vezetőkkel, akik bírálják a Trump-kormányzat intézkedéseit. Hozzátette, fontosnak tartja azt is, hogy a bevándorlásról szóló vitákban a tömeges migráció áldozataira is figyelem irányuljon.
A pápa többször is felszólalt a migránsok védelmében
XIV. Leó pápa korábban mélyreható önvizsgálatra szólította fel az Egyesült Államokat a migránsokkal való bánásmód miatt. Álláspontja szerint a Trump-kormányzat rendkívül tiszteletlenül bánik a bevándorlókkal, és embertelen módon kezeli őket.
„Senki sem fordíthatja el a fejét azoktól, akik védelmet és biztonságot keresnek. Mindenkit arra buzdítok, hogy fogadja be az üldöztetés áldozatait, hogy békében, méltósággal élhessenek, és reménnyel tekinthessenek a jövőbe.”
XIV. Leó pápa, a menekültek világnapján.
A Reuters szerint a pápa nemcsak a bevándorlási politikát bírálta az elmúlt időszakban. A Vatikán nem csatlakozott Donald Trump gázai „béketanácsához”, emellett XIV. Leó az iráni háborúval kapcsolatban is kritikát fogalmazott meg.