Pénteken 6,9-es erősségű földrengés rázta meg Mianmart, amelynek epicentruma Mandalay város közelében volt, mindössze 10 kilométeres mélységben - írja a Portfolio. A földmozgás ereje olyan nagy volt, hogy a szomszédos Thaiföld fővárosában, Bangkokban is érezhetővé vált.
Bár a két város között körülbelül 1100 kilométer a távolság, a rengés annyira heves volt, hogy Bangkokban pánik tört ki. Az emberek sürgősen az utcákra menekültek az épületekből, és sok helyen az uszodák vize is kiömlött a rengés hatására.
A földrengés következményeként egy építés alatt álló épület is összedőlt, bár hivatalos károkról még nem érkezett jelentés.
A rengés epicentruma Mianmar középső részén volt, és a hatásai gyorsan átterjedtek a szomszédos országokra, különösen Thaiföldre, ahol a földmozgás erőssége miatt az emberek a földrengés közvetlen hatására reagálva gyorsan elhagyták a helyiségeket.
A földrengés pontos következményeiről egyelőre nincs teljes körű információ.
High-rise building collapses due to strong #earthquake in Chatuchak, Bangkok. #แผ่นดินไหว #กรุงเทพมหานคร pic.twitter.com/fiRV6ZIZq2
— Weather Monitor (@WeatherMonitors) March 28, 2025