414.35 Ft

391.60 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Külföld

Ausztrália törvénnyel tilthatja meg a 16 éven aluliak közösségi média használatát

10perc.hu
2024. 11. 07.
Ausztrália törvénnyel tilthatja meg a 16 éven aluliak közösségi média használatát

Ausztrália megtiltaná a 16 éven aluliak közösségi média használatát, hogy megóvja őket a káros online hatásoktól. A törvény 2025-ben léphet életbe.

Hirdetés

Az Infostart közlése szerint ausztrál kormány új törvénytervezetet készít, amely világelsőként 16 éven aluliak számára tiltaná meg a közösségi média használatát, jelentette be Anthony Albanese miniszterelnök. A tervezet célja, hogy a fiatalokat megóvja a közösségi média által okozott pszichológiai és fizikai káros hatásoktól, így különösen a testképzavartól és a káros tartalmaktól. Albanese szerint a törvény „véget vet a gyerekeinket érő ártalmaknak.”

"A közösségi média árt a gyerekeinknek, és ennek véget vetek" – nyilatkozta Albanese. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a tinédzserek, különösen a lányok, különösen érzékenyek a közösségi média hatásaira, ezért kötelességüknek érzi a beavatkozást.

A kormányzat jelenleg vizsgálja, hogy milyen életkorellenőrzési módszereket alkalmazzon. A lehetőségek között szerepel a biometrikus azonosítás és a kormányzati adatbázisok használata, ám végleges döntés még nem született. A törvénytervezetet még idén beterjesztik, és a parlamenti elfogadás után egy évvel léphet életbe. Fontos részlet, hogy a törvény betartatásáért a közösségi médiaplatformok lesznek felelősek, nem pedig a szülők vagy a gyermekek.

Michelle Rowland kommunikációs miniszter kiemelte, hogy a törvény az Instagram, Facebook, X (korábbi nevén Twitter), TikTok és akár a YouTube használatát is korlátozná a 16 éven aluliak számára.

Az intézkedés azonban aggodalmakat váltott ki az iparági szereplők részéről. A Digital Industry Group érdekképviseleti szervezet, amelyhez többek között a Meta, TikTok és Google is tartozik, arra figyelmeztetett, hogy a törvény elzárhatja a fiatalokat a támogatói hálózattól, és az ellenőrizetlen online terek felé terelheti őket. „A fiatalok biztonságának megőrzése az interneten elsődleges szempont, ugyanakkor a tinédzserek eltiltása a digitális platformoktól XX. századi válasz a XXI. század kihívásaira” – érvelt Sunita Bose, a DIGI ügyvezető igazgatója.

Számos országban foglalkoznak hasonló kérdésekkel: Franciaországban tavaly a 15 éven aluliak közösségimédia-használatát szülői engedélyhez kötötték, míg az Egyesült Államokban a 13 év alattiak adataihoz csak szülői hozzájárulással férhetnek hozzá a technológiai vállalatok.


További cikkek