A Washington Post online előfizetői tömegesen mondják le előfizetéseiket, miközben rovatvezetők és újságírók egymás után távoznak a lapból. Ez a krízis Jeff Bezos, a lap tulajdonosának döntése után következett be, aki megakadályozta, hogy a Washington Post Kamala Harris demokrata elnökjelölt mögé álljon – írta meg az NPR alapján a Telex.
A Washington Post a múlt héten bejelentette, hogy idén egyik elnökjelöltet sem támogatja, ezzel szakítva a több évtizedes hagyománnyal, amely során a lap a legtöbb elnökválasztás alkalmával a demokrata jelöltet támogatta. E döntés következményeként a lap olvasói és dolgozói sem jutalmazták a vezetés lépését. Két, a lapon dolgozó személy beszámolt arról, hogy hétfő délig már több mint 200 ezren mondták le online előfizetésüket, ami a lap körülbelül 2,5 millió előfizetőjének 8%-át jelenti, beleértve a nyomtatott újság előfizetőit is. A lemondások száma hétfő délután tovább nőtt.
„Ez egy kolosszális szám” – mondta Marcus Brauchli, a Post korábbi szerkesztője az NPR-nek. Jeff Bezos döntése óta két rovatvezető és két újságíró is távozott a szerkesztőségből. Az egyik újságíró, aki nemrégiben vette át Pulitzer-díját, kijelentette: „A Washington Post vezércikkei évtizedeken át jelzőfények voltak, reményt adva a másként gondolkodóknak, a politikai foglyoknak és a hangtalanoknak.”
Jeff Bezos a nap végén véleménycikket írt, amelyben reagált a kritikákra, állítva, hogy lépése célja az elfogultság elkerülése és a függetlenség megőrzése volt. Visszautasította azokat az állításokat, miszerint Donald Trumpot akarta volna kiengesztelni, vagy hogy saját üzleti érdekeit szolgálta volna a döntésével.
Opinion by Jeff Bezos: Presidential endorsements do nothing to tip the scales of an election. What presidential endorsements actually do is create a perception of bias. The credibility gap can be bridged by independence. https://t.co/ukc569Z24p
— The Washington Post (@washingtonpost) October 29, 2024