A Hamász iszlamista szervezet uralta Gáza övezet egészségügyi minisztériuma szerint legalább 500 halálos áldozata és sebesültje van egy gázai kórházat ért izraeli légicsapásnak. A tárca szóvivője szerint a sebesültekkel és menedéket keresőkkel teli Al-Ahli baptista kórházat érte találat. A helyszíni felvételeken lángba borult termeket, kitört ablakokat, testrészeket lehetett látni.
Ha Izrael felelőssége megerősítést nyer a támadásért, úgy ez a 2008 óta zajlott öt Gáza övezeti háború legtöbb áldozatot követelő izraeli bombatalálata. A gázavárosi kórházak az izraeli légicsapások elől menekülők százainak nyújtanak menedéket, miután Izrael felszólította a lakosságot, hogy hagyja el az övezet északi részét.
A gázai polgári védelem vezetője az al-Dzsazíra pánarab hírtévének 500-nál több halálos áldozatról beszélt. Mahmúd Abbász palesztin elnök háromnapos gyászt hirdetett.
Az izraeli hadsereg szóvivője, Daniel Hagari ellentengernagy azt mondta, vizsgálják az esetet, és ahogy megtudják a részleteket, tájékoztatják a nyilvánosságot. Mára aztán bejelentették, hogy az Iszlám Dzsihád terrorszervezet elhibázott rakétakilövése okozta a kórházi robbanást a Gázai övezetben. A hírszerzési információk és számos forrás alapján a palesztin Iszlám Dzsihád szervezet a felelős a gázai kórházat eltaláló rakéta indításáért - jelentette be az izraeli hadsereg szóvivője hivatalos közleményében.
„A hadsereg működési rendszereinek elemzéséből kiderült, hogy ellenséges rakétákat lőttek Izraelre, amelyek elhaladtak a kórháznál a becsapódás idején" - közölték a katonai illetékesek az adatok átvizsgálása és tanulmányozása alapján. Az izraeli külügyminisztérium közzétett olyan felvételeket, amelyeken Izrael felé indított rakéták láthatók a kórház robbanása közben.
Az izraeli külügyminisztérium is közleményt adott ki, amelyben a hadsereg álláspontját idézte, miszerint az Iszlám Dzsihád sikertelen rakétakilövése okozta a több száz palesztin életét követelő robbanást a Gázai övezet Zeitun negyedében. Jaír Lapid, a kneszet ellenzéki vezetője a katonai közlemény után azt írta, hogy "nemcsak a mi gyermekeinket ölik meg, hanem az ő gyermekeiket is".
A tragédia mellett van egy másik negatív hozadéka a rakétatámadásnak. Ugyanis Jordánia lemondta a Joe Biden részvételével tervezett regionális csúcstalálkozót a Gázai-övezet kórházát érő rakétatámadás miatt.
Dina Kawar, Jordánia Egyesült Államokban akkreditált nagykövete megerősítette a találkozó törlését, amit azzal magyarázott, hogy ez nem a megfelelő pillanat a tanácskozásra. Ajman Safadi, Jordánia külügyminisztere ma hajnalban az Al-Jazeera arab nyelvű adásának úgy fogalmazott: "Jelen pillanatban nincs értelme másnak, mint megállítani ezt a háborút. Semmi haszonnal nem jár egy ilyen csúcstalálkozó jelenleg."
Az eredeti tervek szerint az amerikai elnök Ammánban Abdullah jordán királlyal és Abdel Fattáh asz-Sziszi egyiptomi elnökkel és Mahmud Abbásszal, a Palesztin Hatóság vezetőjével egyeztetett volna. A palesztin vezető volt az első, aki bejelentette, nem vesz részt a találkozón, ezt követte a jordán visszalépés.