Noha ma ismételten folytatódnak a tárgyalások az orosz és az ukrán fél között, Oroszország nemhogy leállítaná a hadait, inkább fokozza a katonai támadás erejét. Immár egyértelműen Kijev a célpont, és a független hírforrások szerint civil célpontokat is ért bombatalálat.
Az ukrán főváros északi részén, Obolony kerületben rakétatalálat ért egy 9 emeletes civil lakóházat, és a támadás következtében sokan megsérültek, míg legalább ketten pedig meghaltak. A kijevi városvezetés közölte, a korábban lángoló épületből mintegy 70 embert menekítettek ki, és a katasztrófavédelem túlélők után kutat.
Egy másik támadás is érte Kijevet, ugyanis az orosz erők bombázni kezdték a kijevi Antonov repülőgépgyárat, ami Kviv központjától körülbelül 11 km-re északnyugatra található. Ukrajna legfontosabb nemzetközi teherszállító repülőterének és kulcsfontosságú katonai légibázisának bombázásáról a NEXTA tett közzé saját Twitter-oldalán felvételeket.
Csecsen és orosz hírforrások szerint megérkezett a Kijevhez vezényelt csecsen fegyveresekhez Ramzan Kadirov, az orosz csecsenföldi régió vezetője, hogy személyesen irányítsa hadseregét. Noha a független hírcsatornák mindezt nem erősítették meg, a csecsen vezető a saját Telegram-fiókján tett közzé erről szóló felvételeket.
Természetesen az orosz inváziós támadás az Azovi-tengernél sem állt le, és Georgij Muradov, az Oroszország által 2014-ben elcsatolt Krím-félszigetért felelős miniszterelnök-helyettes ma bejelentette, az orosz és szakadár erőknek sikerült a hadművelet során megteremteniük a Krím-félsziget és a Donyec-medence szárazföldi összeköttetését.
A Ria Novosztyi orosz hírügynökségnek nyilatkozva a politikus elmondta, hogy az orosz csapatok ellenőrzése alá került a Krímből Mariupolba vezető, az Azovi-tenger partja mentén haladó autóút. Muradov szerint az útvonal segíthet a részben a szakadárok kezén lévő donyecki régió humanitárius ellátásában. Az ukrán hatóságok egyelőre nem erősítették meg az értesülést.
Az Ukrajna elleni orosz invázió egyik kiemelt célja szárazföldi folyosó megteremtése az Oroszországgal határos, kelet-ukrajnai, szakadár "népköztársaságok" és a Krím-félsziget között. Ha az Azovi-tenger partján fekvő kikötőváros, a hevesen ostromlott Mariupol elesik, az Azovi-tenger teljes partvidéke orosz ellenőrzés alá kerül. Ám Mariupol egyelőre minden nehézség ellenére kitart.
Meghalt az a terhes nő, akit hordágyon menekítettek ki a lebombázott mariupoli szülőotthonból. Az Associated Press cikke szerint a nőt megpróbálták átszállítani egy másik kórházba, ahol az orvosok megpróbálták megmenteni az életét.
Az orvosok megpróbálták császármetszéssel világra segíteni a babát, de az semmilyen életjelet nem mutatott, míg a medence és csípősérüléseket szenvedett nőt hiába akarták újjáéleszteni, a 30 perces megfeszített életmentő munka nem járt eredménnyel.