Békéscsabán nyitja meg első európai üzemét a szingapúri Vulcan Shield Global, a magas hőmérsékletű szigetelőanyagok piacvezető gyártója – jelentette be pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter - írta a 24.hu.
A vállalat 280 milliárd forintos beruházásra készül, amelyhez a magyar kormány 49 milliárd forint támogatást biztosít. A projekt révén a tervek szerint 2500 új munkahely jön létre a térségben.
A cég technológiája világszinten is egyedülállónak számít: olyan alumínium-oxid szálas szigetelőanyagokat állítanak elő, amelyek akár 1600 Celsius-fokos hőmérsékletnek is ellenállnak. Ezeket az anyagokat többek között az űriparban, az autó- és repülőgépgyártásban, a napelemgyártásban, valamint a petrokémiai iparban hasznosítják.
Szijjártó Péter beszédében hangsúlyozta, hogy a beruházás „gazdaságtörténeti jelentőségű”, hiszen ez a valaha volt legnagyobb ipari befektetés nemcsak Békéscsabán, hanem egész Békés vármegyében. A miniszter szerint a projekt nemcsak új munkahelyeket teremt, hanem lehetőséget ad arra is, hogy a külföldön dolgozó békési szakemberek hazatérjenek.
A Vulcan Shield Global a gyárépítés mellett együttműködést tervez a helyi szakképző intézményekkel, és elkötelezte magát amellett is, hogy minél több hazai beszállítótól vásároljon alapanyagokat és eszközöket. A miniszter kiemelte, hogy az üzem a legszigorúbb környezetvédelmi előírások betartása mellett működik majd, és ökológiai lábnyoma a lehető legkisebb lesz.