Hadházy Ákos Facebook-posztja szerint Szijjártó Péter fia Instagram-oldalán dicsekedett azzal, hogy a menetrend szerinti járatok helyett luxus magánrepülővel utazik. A posztot gyorsan eltávolították, de a felvételek egy része megmaradt.
Továbbá az ifjabb Szijjártó képein jól láthatóak az 1,3 milliós és félmilliós Louis Vuitton táskák, valamint egy 350 ezer forintos pulcsi, amit most féláron lehet megvásárolni – jegyezte meg Hadházy.
Hadházy kritikája
A független politikus hangsúlyozta, hogy a poszt elszomorító, hiszen egy 14 éves gyerek nyilvánosan hivalkodik a gazdagságával, miközben nincs tisztában a körülötte lévő valósággal.
„Üzenem neki, ha már az apja nem tanította meg: a gazdagság nem bűn. Hivalkodni vele: ciki. Az egész országot kizsebelő elit részeként tenni ugyanezt: arcátlanság. Az egész országot kizsebelni: bűn. (Az orosz diktátort kiszolgálni pedig világraszóló szégyen, de erről nem tehet az ifjabb Szijjártó, az apját nem választhatja meg senki)” – fogalmazott Hadházy Ákos.