A felmérés az egy főre jutó nettó elsődleges jövedelemre épül, vásárlóerő-egységben (PPS) kifejezve, amely figyelembe veszi az országok közötti árkülönbségeket - írta a 444.
A magyarországi régiók közül Észak-Magyarország kivételével mindenhol meghaladta a mutató a 10 000 PPS-t, de ezek is csak a középmezőnybe sorolják Magyarországot. A legmagasabb jövedelemszintet Budapesten és Pest megyében mérték, de még ezek is elmaradnak a nyugat-romániai Vest régió 13 700 PPS-es értékétől.
Románia mutatói nagy szélsőségeket mutatnak: a szegényebb romániai régiók értékei a legszegényebb magyarországi, Észak-Magyarország régióját is alulmúlják. Ezzel szemben Bukarest és Ilfov megye kiemelkedően magas jövedelmi mutatókkal rendelkezik, így jelentős gazdasági különbségek alakultak ki az ország különböző térségei között.
A magyar eredmények a régió más rendszerváltó államaihoz képest szintén vegyesek. Lengyelországban például öt régióban mérték 15 000 fölötti PPS értéket, Magyarországon viszont egyetlen ilyen régió sincs. Csehország a mezőny fölé emelkedik, mindössze egy régiójuk van 15 000 PPS alatt, de az is magasabb, mint bármelyik magyarországi régió értéke Budapest kivételével.
A magyar átlag a régiós középmezőnyben helyezkedik el, jól mutatva, hogy bár vannak előrelépések, a gazdasági fejlődéshez még szükségesek az erőteljes intézkedések.