Magyar Péter a közösségi oldalán hozta nyilvánosságra azt a dokumentumot, amely tételesen tartalmazza a szeptember 20-án, a Budapest Sportarénában tartott első DPK (Digitális Polgári Kör) találkozó költségeit. A Tisza Párt elnökének bejegyzése szerint a Karmelitából kiszivárgott szerződés bizonyítja, hogy a kormányzat közel 400 millió forintot égetett el erre az egyetlen eseményre.
A politikus posztjában hangsúlyozta, hogy bár a hivatalos kommunikáció szerint a rendezvényt egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta, meggyőződése szerint a költségeket valójában a magyar adófizetők állták.
Külön kitért a fellépő hírességek gázsijára, megjegyezve, hogy az elvileg hazaszeretetből fellépő celebek komoly összegeket vihettek haza.
A dokumentum alapján Radics Gigi 3 millió forintot kapott a szereplésért, míg Nagy Feró, Pataky Attila, Demjén Ferenc és Oláh Gergő egyaránt 1,5 millió forinttal gazdagodott. Nagy Adri 1 millió forintot kapott, a Himnuszt előadó kórus díjazása pedig 500 ezer forint volt.
Magyar Péter hozzátette, hogy ezek a fellépők korábban sok esetben az MSZP rendezvényein is részt vettek, és szeptember óta vélhetően több tízmillió forintnyi közpénzhez juthattak.
A nyilvánosságra hozott irat részletesen sorolja a technikai és szervezési kiadásokat is, amelyekből összeállt a 390,7 millió forintos végösszeg. A legnagyobb tételek között szerepel a catering 28 millió forinttal, a közönség bevonását szolgáló eszközök – például a világító karkötők – 20,6 millió forinttal, valamint a biztonságtechnikai eszközök 17,5 millió forinttal.
Jelentős összeget, 13,5 millió forintot tettek ki a vizuális tartalmak, az internetkiépítés és közvetítés 13,2 millióba, a dekoráció pedig 10,5 millióba került. A további kiadások között feltűnnek a zászlók 8,8 millióért, a rendezvényszervezési díj 7 millióért, a szőnyegezés 6 millióért, a színpadi díszlet 5,6 millióért, a rendezők és fővilágosítók 4 millióért, valamint az egyedi poharak 3,7 millió forintért. A miniszterelnöki öltöző bekészítése pogácsával, üdítővel és kávéval ehhez képest apró tétel volt, 88 ezer forintot emésztett fel.
A Tisza Párt elnöke bejelentette, hogy a teljes szerződést a mellékletekkel együtt megküldi az Állami Számvevőszéknek (ÁSZ), felhívva a figyelmet arra, hogy a hivatal feladata lenne a pártok finanszírozásának átlátható vizsgálata. Magát a szerződést a Digitális Demokráciafejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. nevében Partos Bence írta alá. Ez a cég felel a Digitális Polgári Körbe jelentkezők személyes adatainak feldolgozásáért is.
Az esemény politikai jelentőségét adta, hogy az egyes számú, Orbán Viktor által vezetett DPK első találkozóján a miniszterelnök új Békemenetet és digitális honfoglalást hirdetett, élesen bírálva az Európai Uniót. A rendezvényen Lázár János is felszólalt, aki beszédében a jelenlegi kormányt a biztonság letéteményeseként, Magyar Pétert pedig veszélyként pozicionálta a Fidesz aktivistái előtt.