2025. 06. 21.

402.60 Ft

349.63 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Belföld

Huth Gergely: „Hála Istennek, győzött a józan ész!”

Huth Gergely: „Hála Istennek, győzött a józan ész!”
10perc.hu
2025. 06. 05.
Fotó: Huth Gergely Facebook oldala

A PestiSrácok főszerkesztője szerint groteszk és támadható lett volna a Fidesz átláthatósági törvénye.

Őszre halasztotta a Fidesz-frakció az átláthatósági törvény parlamenti vitáját – erről Kocsis Máté frakcióvezető számolt be, hozzátéve: a nyári időszakban további egyeztetéseket tartanak szükségesnek, így a törvényjavaslat tényleges tárgyalására csak ősszel kerül sor.

A döntés nemcsak ellenzéki, hanem kormányközeli körökből is kiváltott kritikát. Huth Gergely, a PestiSrácok főszerkesztője a Népszava beszámolója szerint így reagált:

„Hála Istennek, győzött a józan ész!”

A szerkesztő a törvénycsomag több pontját is bírálta, különösen annak módszertanát.

Huth: „Groteszk és támadható lett volna a javaslat”

A főszerkesztő szerint a kormány által javasolt átláthatósági törvénycsomag számos pontja ellentmondásos volt, és indokolatlan mértékben ruházott volna fel hatóságokat új feladatokkal. Úgy fogalmazott:

„A szuverenitásvédelmi törvényt érvényesíteni kell, ám az átláthatósági törvénycsomagban leírt módszerek borzasztóan groteszkek és támadhatók voltak.”

Huth szerint a javaslat olyan állami szervekre – például a NAV-ra, a rendőrségre vagy a bankfelügyeletre – hárított volna hazaárulóként megjelölt elemek üldözését, amelyek jelenleg is nemzeti irányítás alatt állnak, és nem erre a célra jöttek létre.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal szerepe is problémás volt szerinte, hiszen:

„Azt, hogy ki a gyanús (aki nem gyanús), azt egy hivatal, a Szuverenitásvédelmi Hivatal mondta volna meg a kormánynak. Bohózat lett volna belőle…”

Támogatja az átláthatóságot, de nem a listázást

A PestiSrácok főszerkesztője hangsúlyozta, hogy az NGO-k és a média átláthatósága indokolt, de a külföldi befolyás vizsgálata a titkosszolgálatok és bűnüldöző szervek feladata. A listázás és túlszabályozás helyett Huth inkább azt szorgalmazza, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal a háttérelemzésre, jelentéskészítésre és eljárások felügyeletérefókuszáljon.

„A Hivatal eddig is remek elemzéseket és tényfeltáró anyagokat készített, és a jövőben is ezzel kellene foglalkoznia a listázás helyett.”

További cikkek