Péntek estétől szombat reggelig az időjárásban jelentős változásra kell számítani. A felhőzet gyorsan megnövekszik, majd megvastagszik, észak felől, azonban az éjszaka második felére a felhők gyorsan eltűnnek. A nyugati és déli megyékben azonban erősen felhős, borongós idő lesz, és eső sem kizárt. Az északnyugati, nyugati szél helyenként megélénkül, de nem lesz viharos. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +4 fok között alakul, de az északi völgyekben pár fokkal hidegebb is lehet - derül ki a MET előrejelzéseiből.
Szombaton az ország délnyugati részén erősen felhős, borongós idő lesz, míg máshol kevesebb felhőre, több napsütésre számíthatunk. Késő délután és este az északi felhőzet kiterjedése várható. Csapadékra nem kell számítani, és az északias szél továbbra is mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között alakul.
Vasárnap a nappali időjárás viszonylag közepesen felhős lesz, de az északkeleti tájakon hosszabb-rövidebb borongós időszakok is előfordulhatnak. Az északi megyék fölé gyenge csapadékzóna érkezik, amelynek hatására az Észak-Dunántúlon vegyes csapadékra, míg az Északi-középhegységben és az Észak-Alföldön havazásra is lehet számítani. Az északias szél egyes helyeken megélénkülhet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -4 és +1 fok között alakul, a nappali csúcshőmérséklet pedig 4 és 9 fok között valószínű.