A pécsi gyermekotthon előtt történt összetűzés után Menczer Tamás közösségi média oldalát elárasztották az éles hangvételű kommentek, amelyek elsősorban a Fidesz kommunikációs igazgatójának viselkedését kritizálták. A kommentelők szerint Menczer alpári stílust képviselt, ami méltatlan egy politikai vezetőhöz, különösen egy gyermekvédelmi intézmény előtt.
„Menczer takarodj, szégyent hoztál a hazádra!” – írta az egyik hozzászóló, míg mások humoros megjegyzésekkel illették az esetet: „Humoristaként még van esélyed!”
Alpári stílus és személyeskedés
Többen párhuzamot vontak a politikai vita és a kocsmai veszekedések között. „Szép volt, Tomika! Félrészegen, kocsmai stílusban odamentél üvöltözni, mint valami hibbant állat. És akkor te vagy a kormány kommunikációs igazgatója?” – jegyezte meg egy másik hozzászóló. Az eset során elhangzott „mi van, pici?” megjegyzést több kommentelő is kiemelte, amely szerintük méltatlan és ismétlődő retorikai fordulat volt.
Egy másik kritika szerint Menczer viselkedése „arrogáns, agresszív és személyeskedő” volt. „Egy gyermekvédelmi intézmény elé ment balhézni vállalhatatlan módon. És ez egy kommunikációs igazgató.”
Taktikai öngól és Fidesz-stílus
Sokan úgy vélték, hogy az incidens nemcsak Menczer Tamás, hanem a Fidesz politikai stratégiájára nézve is kártékony volt.
„Ez bizony hatalmas öngól volt! A Tisza így csak erősödik, amíg ilyen bohócok, mint Menczer, vannak ezekben a pozíciókban.”
Egy másik kommentelő hozzátette: „Recseg, ropog a gépezet, omladozik a fal, tégláról téglára hullik szét az elmúlt 14 év autoriter rendszere.”
Humor és irónia a kritikák között
Nem minden komment volt teljesen komor hangvételű. Többen ironikusan jegyezték meg, hogy „Hollik István legalább vicces volt, nem szánalmas”. Mások szerint „a Miniszterelnök sem lehet boldog, hiszen pont azt mondta, aggasztó az agresszív viselkedés a politikában, erre Menczer agresszíven lép fel.”
Példa nélküli visszhang
A kommentek tükrözik, hogy a pécsi esemény nemcsak politikai, hanem társadalmi szinten is komoly hullámokat vetett. Menczer Tamás fellépése sokak számára a politikai kultúra mélypontját jelentette, és a visszhang arra utal, hogy az emberek egyre érzékenyebbek a politikusok stílusára és viselkedésére. Az ügy tanulságai hosszú távon is meghatározhatják a politikai kommunikáció irányát Magyarországon.