A kormány lemondta a péntekre tervezett Közszolgálati Érdekegyeztető Fórum (KÉF) ülését, mivel a Miniszterelnökség szerint a szakszervezetek nem mutatnak hajlandóságot a tárgyalásokra - közölte a Telex. A közleményben hangsúlyozták: „Ha a szakszervezetek valóban tárgyalni szerettek volna a kormányzattal és az önkormányzatokkal, akkor nem a sajtó nyilvánosságához fordulnak már az egyeztetéseket megelőzően.” A kormány jelezte, hogy a KÉF ülését újra megszervezik, amint a szakszervezetek késznek mutatkoznak az érdemi párbeszédre.
A KÉF fórum a közigazgatásban dolgozó kormány- és köztisztviselők munkafeltételeit érintő kérdésekkel foglalkozik, beleértve a béreiket és juttatásaikat. A 24.hu nyáron arról számolt be, hogy a köztisztviselők többsége nettó 200 ezer forint körüli fizetést kap, míg a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium szerint az elmúlt öt évben háromszor kaptak béremelést a kormányhivatalok dolgozói, amely összességében közel 50%-os növekedést jelent.
Orbán Viktor a közelmúltban, a geszti kormányülés után nyilatkozott, elmondta, hogy a tárgyalások jól állnak, és várakozása szerint a felek meg tudnak állapodni a minimálbérről és a béremelések mértékéről. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter pedig kijelentette, hogy 2028-ra érheti el az ezer eurót a minimálbér, valamint az egymillió forintot a bruttó átlagbér.