Úgy tűnik, mégsem hiábavaló a tüntetés és az élő lánc, megtörtént az, amire azért nem sokan számítottak. Meghátrált a kormány, és immár hivatalos, hogy november 7-én Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár és a kabinet más oktatási vezetői fogadják a pedagógusok sztrájkbizottságát.
A Margit hídnál tartott rögtönzött sajtótájékoztatón Nagy Erzsébet PDSZ-ügyvivő bejelentette, hogy hogy a megbeszélésre délután 3 órakor kerül sor, amit egy parlamenti vitanap is megelőzhet az mfor.hu értesülése szerint november 2-án.
Hogy mi okozta ezt a változást? Nos, ma reggel sosem látott méretű élő lánccal fejezték ki szolidaritásukat az alulfizetett tanárjaik mellett a diákok. Úgy tűnik, ez már az illetékeseknek is sok(k) volt.
Törley Katalin, a Tanítanék mozgalom alapítója, a Kölcsey Ferenc Gimnázium egyik kirúgott tanára arról beszélt, hogy most már nem csak pedagógusok, diákok, szülők, hanem civil szervezetek, szakszervezetek és szimpatizánsok alkotják a mai élőláncot, ami olykor már túl is mutat a közoktatásban tapasztalható helyzeten, és megmutatja a többi sérülékeny csoportot is.
Törley kitért arra is, hogy október eleje óta ugyan nem történt újabb súlyos retorzió, nem rúgtak ki az állásából az oktatás jövőjéért küzdő pedagógust, amit ezúton is köszönnek a szolidáris tömegnek, de óriási szerepe van ebben az alulról szerveződő tankerületi csoportoknak is, amelyek gyakorlatilag megvédik a tiltakozókat.
Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezete alelnöke közölte, november 22-én demokráciaórákat tartanak majd, november 26-án pedig nagyszabású budapesti tüntetés lesz, hasonló az október 23-aihoz. Csak az a kérdés, vajon sikerül-e addig megegyezni az oktatás jövőjéről a kormánnyal.