Nyilvánosságra kerültek azok az adatok, hogy idén hányan és milyen képzésekre jelentkeztek a felsőoktatási intézményekbe. A magyar állam 12 félév ingyenes felsőoktatási tanulmányt biztosít, ez idő alatt két vagy három diploma szerezhető. A modellváltást megelőző utolsó évhez képest minden területen nőtt a jelentkezési szám.
Idén az első helyes jelentkezők száma 99 192. Az alapképzés a meghatározó, ilyenre a felvételizők 64 százaléka szeretne bejutni. A mesterképzést 18, az osztatlan képzést 12, a felsőoktatási szakképzést 6 százalék választotta. Idén a jelentkezők 89 százaléka állami ösztöndíjas szakot jelölt meg. Az elmúlt években a jelentkezők 75 százaléka bejutott valamilyen képzésre, 80 százalékuk állami ösztöndíjjal.
Idén a legtöbben, 15 610-en az Eötvös Loránd Tudományegyetemet jelölték meg első helyen. Ezt a Debreceni Egyetem, majd a Szegedi Tudományegyetem követi. A legnépszerűbb képzési terület évek óta a gazdálkodástudományi – csaknem 22 ezren jelentkeztek idén –, a műszaki, a bölcsészettudományi, a pedagógusi, az orvos- és egészségtudományi, valamint az informatikai. Gazdálkodástudományi képzésre.
Az elmúlt évek tapasztalata az, hogy már szinte mindenki ügyfélkapun keresztül hitelesíti jelentkezését. Idén a felvételizők átlagéletkora 24 év. A legidősebb jelentkező 76 éves, ráadásul nappali tagozatos alapképzést választott.
Április 20-án ismét megnyitják az elektronikus felületet, akkor indul az e-ügyintézés. Sorrendet módosítani egyszer lehetséges, ennek, valamint a dokumentumok feltöltésének a határideje július 7-e. A ponthatárokat várhatóan július 21-én állapítják meg.