A természet inspirálta kisvárost a madaraknak és mókusoknak építette, és rövid idő alatt rengeteg látogatót vonzott, akik fotókon örökítették meg az alkotást. Az installáció híre gyorsan terjedt a közösségi médiában, és sokan látogattak el a helyszínre - írta a 24.hu.
Kánya Tamás a Római-parton és környékén ismert alkotó, aki már tavaly is lenyűgözte a természetkedvelőket egy hasonló munkájával. Az akkori madárvárosnak a látogatók különféle neveket adtak, például „mókusfalva” vagy „tündérszálló”. Idén a művész úgy döntött, hogy újra életre kelti a mesebeli helyet, amelyet ablakkal, hidakkal, létrákkal, erkélyekkel, lépcsőkkel és hintával gazdagított, hogy minél különlegesebb legyen.
Az alkotás elkészítéséhez természetes anyagokat használt: „Taplógombából, fakéregből és gledícsiából háztetőket készítettem, fűzfavesszőből pedig kerítéseket fontam. A csúcsos tetőket narancseperrel díszítettem. Felhasználtam még vadgesztenyét, kacsa követ, apró kavicsot, kagylót és rengeteg uszadékfát, ami most bőven akad. Mivel az árvíz elvitt mindent, teljesen elölről kellett kezdenem” – írta Kánya Tamás egy Facebook-bejegyzésben.
A művész komoly fizikai munkával, a helyszínre cipelt nagy farönkökkel építette újra az alkotást. Az installáció mellett egy kis táblát is kihelyezett, amelyen arra kéri a látogatókat, hogy ne játékként tekintsenek az alkotásra, hanem „madár- és mókusetetőként” tiszteljék azt. Külön felhívta a figyelmet arra, hogy a szülők ne engedjék a gyerekeket az építményhez, hogy az ne sérüljön meg.
Az installáció körülbelül 15 méter hosszú, amelyből a kis házak 5 métert foglalnak el. Kánya elmondása szerint az alkotás elkészítése nagyjából két hetet vett igénybe, és ha minden jól alakul, a következő árvízig épségben maradhat. „Az egész installáció mintegy 15 méter. A kis házak körülbelül 5 métert foglalnak el. A fotókon csak a házak szerepelnek, a teljes kiállítást egyben még nem fotóztam. Az elkészítése nagyjából két hetet vett igénybe. Egyébként, ezen a helyen korábban nem volt semmi. Ha minden jól megy, egészen a következő árvízig ott lesz, ha csak valaki szét nem veri” – mesélte a Sokszínű vidéknek.
Kánya Tamás alkotása nemcsak vizuálisan különleges, hanem a természet iránti tisztelet és a környezettudatos szemlélet fontosságára is felhívja a figyelmet.