Férfi kosárlabda NB I - Harmadszor bajnok a Szombathely

MTI
2021. 05. 26.

Az alapszakaszgyőztes Szolnok hazai pályán kikapott a címvédő Szombathelytől szerdán a férfi kosárlabda NB I döntőjének ötödik, utolsó mérkőzésén, ezzel a Falco 3-2-re megnyerte a párharcot, és begyűjtötte fennállása harmadik aranyérmét.

Az alapszakaszt 20/6-os győzelmi mérleggel nyerő Szolnok a döntő nyitányán, odahaza 80-77-re verte a Falcót. A 2019-ben aranyérmes vasiak múlt kedden az Arena Savariában 99-73-ra nyertek, kiegyenlítve a párharcban. Pénteken a 12. bajnoki döntőjüket vívó Tisza-partiak óriási csatában, hosszabbítás után 81-77-re legyűrték riválisukat, majd a negyedik felvonást ismét a remekül hajrázó Szombathely nyerte (76-70).

Az ötödik, mindent eldöntő csata eredménye:
Szolnoki Olajbányász - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 53-74

A Magyar Kupában aranyérmes Szombathely 2008 és 2019 után harmadszor hódította el a magyar bajnoki serleget.