Robbanás történt a rotterdami kikötőben csütörtökön, egy ember meghalt, többen megsérültek – közölte a helyi rendőrség, amelyre a Reuters hivatkozott. A hatóság szerint a detonáció oka egyelőre ismeretlen, az ügyben nyomozás indult.
Csővezeték szétkapcsolása közben történt a baleset
A holland rijnmond.nl portál beszámolója szerint a baleset a Gunvor Energy finomítójának telephelyén történt, körülbelül 11:30-kor. A cég szóvivőjének tájékoztatása szerint egy karbantartó csoport csővezetékeken dolgozott, a robbanás akkor következett be, amikor a vezetékeket szétkapcsolták.
A helyszínre hat mentőautót, egy mentőhelikoptert és tűzoltóegységeket is riasztottak, a sérültek közül többeket kórházba szállítottak. A helyszíni fotókon jól látszanak a robbanás nyomai a vállalat tárolótartályának oldalán.
twitter-tweet">Op de Moezelweg in Europoort Rotterdam heeft een explosie plaatsgevonden op een tankterminal. Daarbij is ten minste één dode gevallen. Meerdere gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht.https://t.co/lHkjv99jDa pic.twitter.com/vYj72Tlq7f
— MediaTV (@mediatvnl) August 13, 2026