Igencsak árulkodó e-mailek jutottak a Népszava birtokába, amelyek döntőek lehetnek az előző elnökség ideje alatt felhalmozott, többmilliárdos tartozások ügyében zajló perekben. A lap szerint ugyanis Richter Attila, a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) tavaly februárban távozott főtitkára, majd az őt ebben a pozícióban követő Juhász Gábor igyekeztek minden, az előző elnökség idején keletkezett anyagi kárt a szövetséggel megfizettetni.
Májusban például Juhász Gábor az MTSZ hivatalos e-mail címéről az alábbi levelet küldte a korábbi főtitkárnak és elnöknek: „Rossz úton vagytok Lajos és Ati! A magyar tenisz nem Richter Attiláról szól. Na, az lesz a f.sza, amikor egy felkapargatós főtitkár ül a helyemre! (…) A 24. órában vagyunk!” Nagy kérdés ezt olvasva, vajon mit tudna egy felkapargatós főtitkár tenni…
Az MTSZ pert indított egyébként mindkét egykori főtitkárával szemben, ráadásul idén márciusban büntetőfeljelentést tett Richter Attila ellen, akitől 253 millió forint és a késedelmi kamatok megfizetését követeli az MTSZ, mert Richter 2020 januárjában pénzügyi fedezet, elnökségi jóváhagyás és lekötött helyszín nélkül három évre szóló szerződést kötött egy WTA 250 erősségű női tenisztorna budapesti rendezéséről.
Juhász Gábor ellen munkaügyi pert indított az MTSZ szeptemberben több százmillió forint összegű kár megtérítéséért, mert a Richtert a főtitkári pozícióban váltó korábbi vezető elnökségi jóváhagyás nélkül közjegyzői okiratba foglalt tartozáselismerő nyilatkozatot tett 650 millió forintról az A-Z cégcsoport javára. Juhász egyébként egy általa kiadott közleményben elismerte, hogy egyedül nem írhatott volna alá nyilatkozatot a közjegyző előtt a szövetség tartozásáról.
Nos, éppen a fent említett tartozáselismerési ügyben is nyilvánvalóan egyeztetett egymással a két korábbi főtitkár. A tavaly április 14-iki levelekből az derül ki, hogy Juhász és Richter is támogatták, hogy közokiratba foglalják az MTSZ több százmilliós tartozását az A-Z Tenisz Produkció Kft. felé, mert, ha ez megtörténik, akkor kizárólag a szövetséget terheli fizetési kötelezettség, nem azokat, akik aláírták a – mint később kiderült – túlárazott megállapodást.
„Viszont amit eddig sem értettem és ezután sem fogok, miért gondolja azt a Zsolt (az A-Z Tenisz Produkció Kft. ügyvezető igazgatója – a szerk.), hogy ez a papír erősebb lesz annál, mint, ami eddig a kezében van? A Te (Richter – a szerk.) és Lajos motivációját értem a közjegyzői okirat iránt, de a Zsoltét? (Ez a pár gondolat költői volt.) Ha van konszolidáció, rendben, de ha nincs? Szövetségi vagyon?...Az A-Z Produkció már majdnem mindent kifizetett az A-Z Tenisz helyett. De hajrá, én is azt mondom, essen le a teher/kötelezettség Richter Attila és Szűcs Lajos természetes személyekről, elvégre ez szövis adósság!” - írta Juhász Richternek.
Richter azt javasolta a levelezések alapján, hogy június 30-ig vállalják a csökkentett adósság kifizetését, mert ezzel időt nyernek. Az egyértelmű volt a levelezések idején, hogy az MTSZ képtelen fizetni, mert ebben az időben a munkabéreket sem tudta időben folyósítani addig, amíg nem született kormányhatározat a szervezet konszolidációjáról és 2,5 milliárd forintos plusz állami forrás biztosításáról.
Az is egyértelműen bizonyítja a két volt sportvezető összejátszását, hogy „egészen véletlenül” azon a napon adták be végrehajtásra a közjegyzőnek az A-Z Tenisz Produkció Kft. az MTSZ-től kapott tartozáselismerő nyilatkozatot, amikor a szövetség közgyűlésén, 2020. július 27-én Lázár Jánost, a nemdohányzók védelméért felelő miniszteri biztost választották meg a szervezet elnökének. Azaz az új vezetőségnek esélye sem volt arra, hogy a kifizetéseket megvizsgáló EMMI és a NAV megállapításainak – miszerint jelentősen túlszámlázott, valós munkavégzést nem tartalmazó számlakiállításokról van szó – érvényt szerezzen.