410.98 Ft

390.59 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Sport

Olimpia: Kovács Sarolta csodás bronzérme, új mumus vízilabdában – napi összefoglaló

10perc.hu
2021. 08. 06.
Olimpia: Kovács Sarolta csodás bronzérme, új mumus vízilabdában – napi összefoglaló

Megvan a 16. magyar érem, Kovács Sarolta női öttusában gyönyörű bronzérmet szerzett. Sajnos férfi pólósaink lemásolták a hölgyeket, és a torna során másodszor is kikaptak a görögöktől, így nekik is marad a bronzérem reménye. Kajak-kenusaink hozták a kötelezőt, birkózásban megmaradt az esély a dobogóra.

Titokban reménykedtünk abban, hogy a körvívást követően a holtversenyben hatodik helyen álló Kovács Sarolta és Gulyás Michelle odaérhet a verseny végén a mezőny elejére. Nos, az álmunk valóra vált, ugyanis mindkét magyar remekül úszott, így hirtelen realitás lett legalább egy magyar érem.

Kovács remek lovaglását követően – összesen egy verőhibát vétett – feljött a harmadik helyre, és egészen parádés lövéssel, és tőle szokatlanul erős futással képes volt ezt a helyet megtartani, így bronzérmet szerzett a 2016-os egyéni világbajnok, amivel feltette a koronát eddigi pályafutására. A székesfehérvári öttusázó, aki tavasszal térdműtéten esett át, harmadik olimpiáján szerepelt: Londonban 33., Rio de Janeiróban 16. volt.


Kovács Sarolta nagy küzdelemben bronzérmet nyert a női öttusázók versenyében a tokiói olimpián     Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt


Sajnos Gulyás lovaglása rosszul sikerült – a lova nemcsak levert két akadályt, hanem kétszer ellen is szegült, ami ráadásul 23 másodperces időtúllépést is eredményezett –, így visszaesett a 16. helyre, ahonnan a kombinált számban végül a 12. helyig tudta visszatornázni magát.

Ha valamikor, hát most nem kellett volna lemásolnia a női csapatot a magyar férfi vízilabda-válogatottnak. Ugyanis Märcz Tamás együttese ugyanúgy remekül védekezett, mint a hölgyek, és ugyanolyan gyengén támadott, mint Bíró Attila csapata – hat lőtt gól mindkét oldalon –, így nem csoda, hogy a férfiak ugyanúgy kikaptak – 9-6-ra kikapott a görög együttestől –, mint a nők. Így, akárcsak a hölgyek, a bronzéremért játszhatnak majd.

A magyar válogatott vasárnap közép-európai idő szerint 6.40-kor a Szerbia-Spanyolország elődöntő vesztesével játszik majd a bronzéremért – 2008 óta most állhatnak dobogóra olimpián –, míg a görögök történtük során először játszhatnak olimpia döntőt.

Märcz Tamás úgy vélte, a rivális pontosan támadott, miközben jól zárt vissza, és a magyaroknak nem sikerült gyorsabb játékra kényszeríteni ellenfelét.



„Különösen a védekezésük volt emberfeletti, nem tudtunk jó tempóban kapura lőni, néhányszor gyorsabban és fantáziadúsabban kellett volna forgatni az emberelőnyöket, emberhátrányokat. Kikapcsoltuk a gólszerzésben eddig jeleskedő három játékosukat, de előlépett egy olyan, akitől nem várta senki, hogy most négy gólt lő. Nagyon jó görög csapattól kaptunk ki, minden elismerésem, megérdemelten jutottak döntőbe, legközelebb szeretném, ha legyőznénk őket" – jelentette ki a szövetségi kapitány.

A pénteken rajthoz állt öt magyar egység közül négy kiharcolta a középdöntős folytatás lehetőségét kajak-kenuban a tokiói olimpián. Elsőként a győriek többszörös világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok kettősét, Balla Virágot és Takács Kincsőt szólították a rajthoz, s a rutinos páros az ukránok friss Eb-győztes kettősével, Ludmila Luzannal és Anasztaszija Csetverikovával "kéz a kézben", a második helyen beérkezve egyből bekerült a középdöntőbe.



A férfi kenu egyeseknél, 1000 méteren Adolf Balázs remekül mutatkozott be, többek között a kétszeres címvédő és háromszoros olimpiai bajnok német Sebastian Brendelt is megelőzve a csehek menője, Martin Fuksa mögött másodikként ért célba, azaz már készülhet a szombati folytatásra. A szám másik magyarja, a Tokióba kisebb betegséggel érkezett Fejes Dániel előbb hatodik, majd a reményfutamban ötödik lett, így ő befejezte olimpiai szereplését.

Ami a kajaknégyeseket illeti, a kétszeres címvédő női egység - ezúttal Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállításban - már első pályáján összekerült a nagy riválisnak tartott új-zélandiakkal és fehéroroszokkal, s velük is vívott nagy csatát a továbbjutásért, és a végén futamgyőztesként kerültek a középdöntőbe.



A férfiak - Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos és a K-1 200 méter aranyérmese, Tótka Sándor - az előfutamban 250 méter után tudatosan visszavettek a tempóból, így mentek még egy pályát, és a reményfutamot már magabiztosan nyerték, így ők is továbbjutottak.



A szabadfogású birkózók 65 kilogrammos kategóriájában egy szép győzelem után Muszukajev Iszmail kikapott negyeddöntős mérkőzésén a japánok világbajnokától, Otoguro Takutotól. Mivel a japán az elődöntőben felülmúlta a vb- és Eb-győztes, első kiemelt orosz Gadzsimurad Rasidovot, honosított sportolónk a vigaszágon folytathatja a mongol Tulga Tumur Ocsir ellen.

Pigniczki Fanni a 20. helyen zárta az egyéni összetett selejtezőt, így nem jutott a ritmikus gimnasztika döntőjébe a tokiói olimpián. „Egyik gyakorlatom sem sikerült, nem tudtam bemutatni, amire képes vagyok edzéseken vagy más versenyeken. Ezt még gyakorolnom kell, de összességében a verseny nagyon tetszett" – értékelt az M4 Sportnak Pigniczki.



Gyaloglóink ezúttal sem tudtak komoly meglepetést okozni. Helebrandt Máté a 17., Venyercsán Bence a 20. helyen végzett 50 km-es gyaloglásban a tokiói olimpián. Helebrandt 3:57:53 óra, míg Venyercsán 3:59:05 óra alatt teljesítette a távot Szapporóban.

A hölgyek 20 kilométeres versenyében Kovács Barbara a 46. helyen végzett, Madarász Viktória viszont feladta a viadalt. Az embert próbáló körülmények között a két magyar gyalogló hátránya folyamatosan nőtt, s mindketten a mezőny hátsó részében haladtak.

Főkép forrása:
MTI/Czeglédi Zsolt

További cikkek