Argentína több városában sérülésekkel és előállításokkal járó összetűzések voltak azt követően, hogy szerdán a címvédő argentin labdarúgó-válogatott a világbajnokság elődöntőjében 2–1-re legyőzte az angol csapatot – adta hírül az MTI.
A dél-amerikai országban több százezren követték figyelemmel a nagyobb városokban az Atlantában történteket, majd ünnepelték a döntőbe jutást a kora reggeli órákig. Az összetűzések többségét az eredményezte, hogy a mérkőzést követően a rendőrök szerették volna feloszlatni a jellemzően a városok frekventált helyszínein ünneplő drukkereket.
Több ember a magasból lezuhanva sérült meg
A Buenos Aires-i obeliszknél csak incidensről számoltak be a rendőrök, sérülésről és előállításról nem – ellentétben az ország más városaival. Mar del Plata belvárosában legalább három ember sérült meg, közülük ketten a magasból zuhantak le – egyikük jelzőlámpára, másikuk emlékműre mászott fel. Bahía Blancában legalább öten sérültek meg, feltételezhetően verekedésben.
Vízágyú és könnygáz Córdobában
Córdobában, ahol több mint hetvenezren gyűltek össze egy bevásárlóközpont közelében, összecsapások törtek ki a szurkolók, valamint a feloszlatásuk érdekében vízágyút és könnygázt is bevető biztonsági erők között. A tartomány illetékeseinek közlése szerint különféle bűncselekmények – például a köztulajdon megrongálása – miatt legalább tíz embert állítottak elő.
A rendőrök hasonló incidensekről számoltak be Tucumán, Santa Cruz és Mendoza tartományok több városában is. A helyi sajtó beszámolói alapján legalább negyven embert tartóztattak le, a sérültek száma pedig elérte a több tucatot, közöttük tizennégy rendőr is volt.
A háromszoros vb-aranyérmes (1978, 1986, 2022) argentin válogatott a vasárnapi döntőben az Európa-bajnoki címvédő, 2010-ben világbajnok spanyolokkal találkozik New Yorkban, közép-európai idő szerint 21 órától.