Idegőrlő pillanatokat rögzített egy arra járó autós kamerája Románia egyik legnépszerűbb és legveszélyesebb hegyi szakaszán, a Transzfogarasi úton. Egy felelőtlenül leállított személyautó ugyanis a szemtanúk szeme láttára szabadult el, majd tehetetlenül a mélybe zuhant – számolt be a Digi24.ro román hírportál.
A közösségi médiában futótűzként terjedő felvételen jól látható, amint a jármű először egészen lassan, szinte észrevehetetlenül megindul a lejtőn a szakadék irányába. Ahogy maguk mögött hagyják az aszfaltot, a kerekek egyre nagyobb sebességre gyorsulnak a meredek, sziklás hegyoldalon, míg végül az autó hatalmas lendülettel a mélységbe vetődik.
A videót megosztó oldalak és a helyszíni beszámolók szerint a döbbenetes balesetet egyetlen fotó okozta: az autó sofőrje azért szállt ki a látványos panorámánál, hogy lőjön egy szelfit, ám a sietségben elfelejtette megfelelően lefékezni és rögzíteni a járművet.
A hatalmas anyagi kárral járó és látványos potyogás ellenére a történet szerencsésen végződött. Mivel a sofőr már kiszállt a fotózáshoz, az utastér pedig teljesen üres volt, a balesetben senki sem sérült meg. Az eset ugyanakkor komoly figyelmeztetésként szolgál a hegyi utakon közlekedő turistáknak: a lélegzetelállító táj könnyen elvonhatja a figyelmet az alapvető biztonsági szabályokról.