Az előadó ellen pénteki hatállyal azután lépett a közösségi platform, hogy horogkeresztet és Dávid-csillagot egyszerre ábrázoló bejegyzést tett közzé, az "utolsó bejegyzés" megjegyzést hozzáfűzve.
Elon Musk, a Twitter tulajdonos-vezérigazgatója megerősítette az intézkedést, amihez hozzátette, hogy a legjobb szándéka szerint járt el, de az énekes ismét megsértette az erőszakra való felhívás elleni szabályt, így a fiókot felfüggesztik.
Kanye West a közelmúltban több alkalommal tett közzé antiszemita tartalmú bejegyzéseket. Október elején egyik megnyilvánulása után a közösségi médiaszolgáltató már fellépett ellene, majd október végén - még mielőtt Elon Musk a vállalat tulajdonosává vált - ismét elérhetővé tette a fiókot.
A művésszel szélsőséges megnyilvánulásai miatt megszakította az együttműködést eddigi ügynöksége, és az egyik nagy sportszergyártó is felbontotta reklámszerződését.
Elon Musk, aki október végén vált a közösségi médiaoldal tulajdonosa, többször világossá tette, hogy a szólásszabadságot szeretné visszaállítani az oldalon, de ez nem jelenti az "elérhetőség szabadságát", amit úgy magyarázott, hogy, aki megsérti a szabályokat, azt elérhetetlenné teszi a médiumon.
A Twitter vezetője pénteken a médium tartalomszabályozási gyakorlatáról is tárgyalt Emmanuel Macron francia elnökkel. Szerdán az Európai Unió digitális politikáért felelős biztosa, Thierry Breton hívta fel Elon Musk figyelmét arra, hogy cégének többet kell tennie annak érdekében, hogy megvédje felhasználóit a gyűlöletbeszédtől, hamis információktól és egyéb káros tartalmaktól annak érdekében, hogy megfeleljen az Európai Unió jövőre hatályba lépő, új digitális szabályozásának.
Olvasási idő: 2 perc
Elon Musk ismét felfüggesztette Kanye West Twitter fiókját
Külföld
2026. július 28.
Fokozott rendőri járőrözés indult a Lengyel-Tátrában a szabálysértő turisták miatt
Külföld
2026. július 28.
Erőteljes földrengés rázta meg Japánt, sokan a leomlott épületek romjai alatt rekedtek
Külföld
2026. július 27.
Putyin szerint Ukrajna előbb-utóbb elveszíti a régen más országokhoz tartozó területeit, például Kárpátalját
Külföld
2026. július 27.
Irán cáfolta, hogy béketárgyalásokat kérne az Egyesült Államoktól, szerintük továbbra is ők ellenőrzik a Hormuzi-szorost
Külföld
2026. július 27.
Zelenszkijt fogadja hétfőn az új brit kormányfő
Külföld
2026. július 26.
Lelőtték a berlini Pride-gázolás feltételezett elkövetőjét
Külföld
2026. július 26.
Tömeges kitelepítés az erdőtüzek miatt Franciaországban és Spanyolországban
Külföld
Egy halott, három életveszélyes sérült – szökésben a berlini Pride gázolója
Gazdaság
Óriási üzlet jöhet: az Uber kezébe kerülhet a Foodora is
Külföld
Németország Tomahawk rakétákat vásárol az Egyesült Államoktól
Külföld
2026. július 26.
Egy halott, három életveszélyes sérült – szökésben a berlini Pride gázolója
Külföld
2026. július 23.
Mindhárom pilóta rosszul lett a British Airways egyik járatán
Külföld
2026. július 23.
Zelenszkij szerint az USA-nak több terve is van a háború lezárására
Kultúra
Tóth Gabi most már nem fog politizálni
Belföld
Sonnevend Pált választotta alkotmánybírónak az Országgyűlés
Belföld
Gyanúsított lehetne Magyar Péter, ha a Fidesz nyeri a választást - A volt főügyész szerint be voltak tárazva ellene az ügyek
Külföld
2026. július 23.
Atomenergetikai megállapodást kötött az USA és Szaúd-Arábia
Külföld
2026. július 22.
Krokodilos vizesárkot építenek egy izraeli börtön köré
Külföld
2026. július 22.
Megbénult Románia ingatlanpiaca, miután egy hacker törölte a földhivatal teljes adatbázisát
Külföld
2026. július 22.
Franciaország megtiltotta a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
Külföld
2026. július 22.
Sebastian Kurz volt osztrák kancellár is szerepelt az MCC fizetési listáján, visszautalta a kapott pénzt
Külföld
2026. július 21.
Gulyás Gergely idén nem megy el Tusványosra
Külföld
2026. július 21.
Úszni ment be a folyóba egy ember Ohióban, mikor bajba jutott - Négy társa próbált segíteni rajta, mindegyikük meghalt
Külföld
2026. július 21.
Megérkezett Venezuelába a magyar kormány első segélyszállítmánya
Külföld
2026. július 21.
Tizedik napja bombázza Iránt az amerikai haderő
Külföld
2026. július 20.
Korábbi merénylet-túlélő lett a Hamász új vezére
Külföld
2026. július 20.
Megérkezett Madridba a vb-győztes spanyol válogatott
Külföld
2026. július 20.
Nincs erőforrása rá, mégis egy minden eddiginél nagyobb támadásra készül az Egyesült Államok Irán ellen
Külföld
2026. július 20.
Két magyar sérült meg villámcsapásban Ausztriában
Külföld
2026. július 20.
Andy Burnham hivatalosan is az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, apja azonban nem is tud fia új feladatköréről
Külföld
2026. július 20.
Nicaragua elnöke szerint nem lehet választás, mert a végén még megnyerné az ellenzék
Külföld
2026. július 20.
Javier Milei a vb-döntős vereség után is munkaszüneti napot hirdetett
Külföld
2026. július 20.
New York polgármestere Hágába küldené Netanjahut
Külföld
2026. július 20.
Orosz csapás ért egy a gabonaszállító hajót Odessza partjainál
Külföld
2026. július 19.
Negyven rakétával támadta Oroszország Kijevet éjszaka
Külföld
2026. július 18.