Borbás Marcsi televíziós műsorvezető jogi lépéseket helyezett kilátásba Kocsis Máté ellen, miután a Fidesz frakcióvezetője „házi árulónak” nevezte őt egy közösségi médiás bejegyzésben. A konfliktus forrása a tévés egy korábbi nyilatkozata volt, amelyben a növekvő munkaterhekről és a stagnáló jövedelmekről beszélt.
Személyeskedő támadás a frakcióvezetőtől
Kocsis Máté vasárnapi Facebook-posztjában bírálta a műsorvezetőt, felróva neki, hogy az évek során közel 3 milliárd forintnyi támogatást kapott főzőműsoraira. A politikus szerint Borbás Marcsi hálátlan, amiért egy interjúban úgy fogalmazott: ma kétszer annyit kell dolgoznia ugyanazért a pénzért, mint korábban. A frakcióvezető írásában „mi kis házi árulónknak” titulálta a televíziós szakembert.
A műsorvezető vasárnap délután szintén a Facebookon válaszolt a vádakra. Kifejtette, hogy személyesen nem ismeri a politikust, és méltatlannak tartja a megbélyegzést.
„A »bűnöm« az, hogy egy interjúban így fogalmaztam: ma kétszer annyit kell dolgoznom, hogy ugyanannyim legyen, mint régen. Szeretném megerősíteni, hogy így gondolom ezt most is. Ugyanis ez az igazság”
– fogalmazott Borbás Marcsi.
Gyártási költség kontra személyes jövedelem
A tévés írásában pontosította a Kocsis Máté által emlegetett összegeket. Kiemelte, hogy a milliárdos nagyságrend nem az ő személyes vagyona, hanem 16 évnyi, heti rendszerességgel készített műsor teljes gyártási költsége. Emlékeztetett arra is, hogy a műsorok a közszolgálati televízió tulajdonát képezik, a gyártócég pedig az elvégzett munkáért kapott díjazást.
A műsorvezető felidézte, hogy korábban egy bulvárlap próbálkozott hasonló állításokkal, de a bíróság „öt perc alatt” elítélte a hírhamisítókat. Borbás szerint a politikus által sugallt „omerta”, azaz a hallgatási fogadalom nem vonatkozik rá, mivel őt nem érdekli a politika, csupán a szakmai munkáját végzi.
Bíróság elé kerülhet az árulás vádja
A válaszlevél végén a műsorvezető egyértelművé tette, hogy nem hagyja annyiban a hitelrontást. Közölte, hogy az anyagi helyzetét érintő hamis állítások és az árulás vádja miatt ügyvédhez fordul.
„Az árulás vádja méltatlan, és bízom benne, hogy visszahull a vádló fejére. Ami pedig az anyagiak hamis színben való feltüntetését illeti, az ügyvédünknek már ismerős pálya lesz”
– zárta bejegyzését Borbás Marcsi. A televíziós szakember hangsúlyozta, hogy továbbra is kitart a gazdasági realitásokat tükröző véleménye mellett, a politikai sárdobálástól pedig elhatárolódik.