2026. 02. 18.

378.43 Ft

320.00 Ft

Támogatás

Kiemelt kategóriák

Belföld
Gazdaság
Külföld
Kultúra
Sport
Tech
Életmód
Autó

További kategóriák

Szórakozás
Belföld

Halálos baleset, milliárdos üzlet és új kormányprogram – ez történt éjjel

Halálos baleset, milliárdos üzlet és új kormányprogram – ez történt éjjel
10perc.hu
2026. 02. 18.
Fotó: Northfoto

Fidesz–Tisza párharc, tragédia a szegedi BYD-gyárban, új jogosítványtámogatás fiataloknak, olasz lóhúsbotrány és genfi tárgyalások – ez történt éjjel, röviden.

Orbán Viktor szerint a Fidesz „túl jól áll”, Magyar Péter viszont győzelmet emleget. Közben halálos baleset történt a szegedi BYD-gyárban, a kormány új támogatást indít a gyermekvédelmi fiataloknak, Olaszországban pedig betilthatják a lóhúst. Nézzük, mi történt, amíg aludtál.

Fidesz–Tisza párharc

Sümegen Orbán Viktor arról beszélt, hogy a Fidesz kilenc százalékkal vezet a pártlistán, Navracsics Tibor pedig 14 százalékos előnyben van egyéniben – saját mérésük szerint.
Eközben Magyar Péter Hajdúszoboszlón azt mondta: „Nincs olyan választókerület ma Magyarországon, ahol a Fidesz három százaléknál többel vezetne”, és állítása szerint félmillióval több támogatójuk van, mint a kormánypártnak.

A Tisza Párt új környezetvédelmi minisztériumot és szigorúbb ipari ellenőrzést ígér, ha kormányra kerül. Magyar szerint a gödi gyár a ,,NER állatorvosi lova”, és nem engedné, hogy a vállalatok engedély nélkül működjenek.

3,48 milliárd a fiataloknak

A Belügyminisztérium új rendelete szerint a gyermekvédelemben nevelkedett fiatalok március 1-jétől állami támogatást kaphatnak jogosítványuk megszerzéséhez.
A program 4722 fiatalt érint, és öt év alatt 3,48 milliárd forintot szánnak rá. A javítóintézetis fiatalok azonban nem vehetik igénybe a támogatást.

Halálos baleset a szegedi BYD-gyárban

Tragédia történt a BYD szegedi gyárának építkezésén: egy munkás életét vesztette rakodás közben.
A Országos Mentőszolgálat szerint a férfit hiába próbálták újraéleszteni, a helyszínen meghalt. A AE Industry Hungary Kft. közölte, hogy együttműködnek a hatóságokkal és betartják az előírásokat.

Betilthatják a lóhúst Olaszországban

Az olasz szenátus elé került egy törvényjavaslat, amely megtiltaná a lovak, szamarak, pónik levágását, és akár 100 ezer eurós (38 millió forintos) bírságot is kiszabhatna azokra, akik megszegik a szabályt.
A cél, hogy az állatokat kedvtelésből tartottként ismerjék el, mint a kutyákat és macskákat. A döntés viszont évtizedes gasztronómiai hagyományokat sodorhat veszélybe, például Pugliában és Venetóban.

Nincs áttörés Genfben

A genfi béketárgyalások első napja eredmény nélkül zárult. Orosz és amerikai források szerint bár „vezető elvi megállapodások születtek”, nincs közvetlen békeközel.
A tárgyalásokon Steve Witkoff, Jared Kushner és Abbas Araqchi is részt vett. Irán és az Egyesült Államok a nukleáris feszültségek enyhítéséről próbálnak megegyezni, miközben az Hormuzi-szoros ideiglenesen lezárásra került katonai gyakorlat miatt.

Milliárdos állami üzlet a Tiborcz-közeli cégnél

Kiderült, hogy a FaceKom Kft., amely Tiborcz Istvánhoz köthető, legalább 4,3 milliárd forintot kapott a Digitális Állampolgárság Program arcfelismerő rendszeréért.
A szerződés szerint a cég felhasználónként is bevételt szerez, akár ötmillió regisztrált emberig. Ez azt jelenti, hogy a projekt hosszú távon is közpénzt termelhet a cégnek.

További cikkek

Friss cikkek

Népszerű cikkek

Budapest

Kapcsolódó cikkek