yömrőn, a Pest megyei kisváros szélén egy konténerekből összeállított ideiglenes iskola szolgálja a tanulókat. Az épület nem csak ideiglenes, de még az odajutás is problémás: földút vezet hozzá, ami esős időben szinte járhatatlanná válik.
Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő Facebook-posztjában hívta fel a figyelmet a helyzet abszurditására. Mint írja, egy fideszes országgyűlési képviselőnek, Szűcs Lajosnak kellett Lázár János építési és közlekedési miniszterhez fordulnia, hogy az segítsen pénzt szerezni az út leaszfaltozására, sőt, buszjáratok indítására is.
A kérés azért is különös, mert Hadházy szerint a miniszter korábban már szóban megígérte a támogatást, ám a megvalósulás egyelőre várat magára. Most írásban kérik számon, hogy a szóbeli ígéret ne maradjon üres szó.
„Ebben a szerencsétlen országban egy fideszes képviselőnek kell könyörögnie egy fideszes miniszterhez” – írja Hadházy, rámutatva arra, hogy az önkormányzatok anyagi mozgástere annyira beszűkült, hogy a legalapvetőbb infrastrukturális kérdésekben is kormányzati jóindulattól függnek.
A földút problémája azonban csak a felszín. A poszt szerint a konténeriskolára azért volt szükség, mert a régi iskola épülete balesetveszélyessé vált, beázott, omlott a vakolat. Hivatalosan új iskola épül majd – „vagy nem”, teszi hozzá Hadházy.
A politikus szerint egy jól működő országban az iskolához vezető út, a tantermek állapota és a buszközlekedés nem politikai alku tárgya lenne, hanem alapvető szolgáltatás. Itt azonban még az sem természetes, hogy a gyerekek normális körülmények között járhassanak iskolába.
Hadházy posztja zárásként emlékeztet: Szűcs Lajos korábban a Magyar Tenisz Szövetség elnöke volt, amelyet épp Lázár János jelentett fel a korábban eltűnt közpénzek miatt. Az irónia tehát többszörösen is jelen van a történetben.