A magyar köztisztviselők, közalkalmazottak és közszolgálati dolgozót szakszervezete 25 százalékos, inflációkövető emelést kér a kormánytól. Azonban a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter közölte, ennek az igénynek a kormány jelenleg nem tud eleget tenni, hiszen a költségvetés keretein belül kell maradnunk, ami viszont nem tartalmaz forrást egy ilyen mértékű emelésre.
A tanárok, orvosok után a köztisztviselők, közalkalmazottak is úgy vélik, a kormány fittyet hány rájuk, követeléseikre. Az rtl.hu-nak a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke azt mondta, a „közigazgatási elit” ellenérdekelt abban, hogy tisztességes bért kapjanak a terület dolgozói, akik viszont már túl vannak a tűréshatáron.
„Harminc százalékos létszámcsökkenés van, nemcsak a pedagógusoknál hiányoznak emberek, hanem a közszféra minden ágazatában. A maradók többet dolgoznak, kevesebbért, sokkal nagyobb felelősség hárul rájuk” – így foglalta össze a helyzetet Boros Péterné.
Az MKKSZ elnöke közölte, most mérik fel, hogy ki, mit vállalna azért, hogy nyomást gyakoroljanak a kormányra, azt tudja mindenki, csak így tudnak eredményesen tárgyalni. Az biztos, hogy csatlakozni fognak mindenkihez, aki elégedetlen, a tanárokhoz, az orvosokhoz és a többi szektorhoz.
A szakszervezeti vezető szerint sokaknak akkor „nyílt ki a szemük”, amikor megkapták januári fizetésüket, szembesültek azzal, hogy az infláció miatt már ezerkétszáz forintos kenyeret már nem tudják megvenni 140-190 ezer forintos fizetésből. Kizárólag a minimálbér és a garantált bérminimum emelésének a hatását érzékeljük a mostani fizetésben. Ez a kereset a diplomás emberek esetében is ugyanennyi.