393.00 Ft

369.43 Ft

Szőke Alex vb-ezüstérmes!

2021. 10. 09.

Az ESMTK 21 éves olimpiai ötödik helyezett versenyzője karrierje első felnőtt érmét nyerte világversenyen, egyúttal a magyar csapat első dobogós helyét szerezte meg Oslóban.

Szőke Alex ezüstérmet nyert a 97 kilogrammosok versenyében az oslói birkózó-világbajnokság mai napján. Az ESMTK 21 éves olimpiai ötödik helyezett versenyzője a pénteki előcsatározások során ukrán, majd német riválist vert magabiztosan, az elődöntőben pedig az amerikai Tracy Gangelo Hancockot 4-1-es hátrányból felállva múlta felül.

A súlycsoport döntőjében az olimpiai bronzérmes iráni Mohammadhadi Abdollah Saravi volt Szőke ellenfele, aki végül 3-1-re legyőzte a magyar birkózót. A világbajnoki újonc Szőke Alex karrierje első felnőtt érmét nyerte világversenyen, egyúttal a magyar csapat első dobogós helyét szerezte meg Oslóban.

Vasárnap három magyarért izgulhatunk, ugyanis Váncza István (67 kg) a vigaszágon szerepel, Torba Erik (63 kg) és Takács István (87 kg) pedig bronzéremért lép majd szőnyegre.