393.35 Ft

368.10 Ft

Ez ám a visszatérés, Babos már az elődöntőben!

2021. 10. 22.

A július óta csípősérülése miatt kényszerpihenőn lévő magyar teniszező már a harmadik meccsét nyerte Hamburgban, és már a legjobb négy között jár.

Babos Tímea az elődöntőben – ez a mondat igazán boldoggá teheti a magyar teniszrajongókat, ugyanis a hosszú sérülésből visszatérő, a világranglistán a 149. helyig visszacsúszó 28 éves játékos emberemlékezet óta nem nyert három egyes mérkőzést.

Egészen mostanáig, hiszen Babos bejutott a négy közé a hamburgi keménypályás tenisztornán. A mai negyeddöntőben megmutatta, küzdeni tudása lassan a régi, ugyanis szetthátrányból fordítva, 2 óra 6 perc alatt nyert 4:6, 6:2, 6:0-ra a liechtensteini Kathinka von Deichmann (329.) ellen. A 25 ezer dollár (7,8 millió forint) összdíjazású ITF-viadalon az elődöntőben a svájci Susan Bandecchi (210.) vár Babosra.

Sajnos Fucsovics Márton kiesett a pénteki negyeddöntőben az 584 ezer euró (211 millió forint) összdíjazású antwerpeni keménypályás férfi tenisztornán. A világranglistán 39. magyar játékos 1 óra 25 perc alatt 6:2, 7:5-re kikapott a hetedik helyen kiemelt dél-afrikai Lloyd Harristól (32.). A két játékos harmadszor találkozott egymással, s most már a dél-afrikai vezet 2-1-re.