Sport

Egy legenda elköszönt: Federer visszavonul!

10perc.hu
2022. 09. 15.

A svájci zseni karrierje során 20 Grand Slam-viadalon győzött, 310 héten keresztül vezette a világranglistán, számtalan rekordot megdöntött és összesen 103 ATP-tornát nyert.

Egy korszakos zseni, a tenisztörténelem egyik ikonikus alakja ma közösségi média felületein tudatta szurkolóival, hogy a jövő heti Laver-kupa lesz az utolsó torna, ahol pályára lép, aztán befejezi karrierjét. Roger Federer visszavonul.

A 41 esztendős, 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci – aki 310 héten keresztül vezette a világranglistán, számtalan rekordot megdöntött és összesen 103 ATP-tornát nyert – búcsúüzenetében elmondta, az elmúlt három év komoly megpróbáltatásokat jelentett számára és minden erejével azon dolgozott, hogy vissza tudjon térni a legjobb formájához.

Federer kijelentette, sok mindent köszönhet a tenisznek, az elmúlt 24 évben több mint 1500 mérkőzést játszott, amiről nem is álmodott volna, de most úgy érzi, itt az ideje, hogy befejezze pályafutását.