Az energiaárak elszabadulása és a rezsicsökkentés megszűnése miatt a sörfőzdék egy részének 8–900 ezer forintról 3,5–4,5 millió forintra ugrott az éves gáz-, vagy villanyszámlája.
A kisüzemi sörfőzdék lehetnek az egyik legnagyobb vesztesei az energiaválságnak. Gyenge Zsolt, a Kisüzemi Sörfőzdék Érdekképviseleti és Érdekvédelmi Egyesületének elnöke (egyben a Fóti Kézműves Sörfőzde tulajdonosa) a HVG-nek azt mondta: az energiaválság hatására nagyon megugrottak a sörfőzés költségei.
A sörgyártás ráadásul rendkívül energiaintenzív vállalkozás, akár gáz, akár elektromos árammal dolgoznak. Aki előrelátó volt, korábban hosszú távú szerződést kötött, így több olyan sörfőzde is van, ahol 2023 végéig nem okoz gondot a gáz vagy az áram megvétele.
A kisüzemi sörfőzdék lehetnek az egyik legnagyobb vesztesei az energiaválságnak Fotó: Pixabay
Akiknek viszont lejárt vagy felbontották a szerződését, kivétel nélkül nehéz helyzetbe kerültek. Például a sörfőzdék egy részének 8–900 ezer forintról 3,5–4,5 millió forintra ugrott az éves gáz-, vagy villanyszámlája.
„Az is problémát okoz az ágazatban, hogy gyakran elérhetetlen az energiaszolgáltatók központja, így van, aki még nem is tudja, hogy mennyit kell majd fizetnie. Az adósságok is elkezdtek nőni, van olyan főzde, aki már 16 millióval tartozik a gázszolgáltatónak” – árulta el Gyenge Zsolt.
Hogy tetszett a cikk? Mondd el a véleményedet egy kattintással.
TetszettNem tetszettTámogasd a 10perc.hu hírportált!
Célunk fontos témákról írni, hitelesen, objektíven, csak a lényegre fókuszálva. Küldetésünk, hogy független, és elfogulatlan tájékoztatást biztosítsunk.
RÉSZLETEK!